نموذج : SEAG2000V-001A
SEAG2000V-001A    5"
20V Brushless Angle Grinder
w/ 4.0 Ah Li-ion Battery
w/o Grinding Wheel
● Detachable Mesh Prevent Dust Getting Inside The Electric Motor.
● Equipped With An Electronic Current Limiting Protection Device,
   Can Quickly Stop The Tool in 2 Seconds.
● Quick Change Design of Wheel Guard,
   Easily Adjust The Angle Without Tool.
● Safety Switch Ensure User Safety.
SEAG2000V-001A    5"
20V Brushless Angle Grinder
w/ 4.0 Ah Li-ion Battery
w/o Grinding Wheel
● Voltage: DC-20V
● Wheel Size: 5" (125mm)
● Spindle Thread: M14
● Free Speed: 8,000 RPM
● Disk Hole Dia.: 22.23 mm
● Switch Type: 2-Stage Safety Trigger
● Net Weight: 1.4 kg/ 3.08 lbs (w/o Battery & Grinding Wheel)
Contents
● 2PCS    4.0 Ah Li-ion Battery
● 1PC       20V Charger
seid2000v_pic1.jpg
Related Products
1/4" 20V Brushless Die Grinder w/ 4.0 Ah Li-ion Battery